Close
Katowice ul. Szarotek 56
728 811 553 kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9.00 - 20.00

36 Kongres LNE już za mną.

Było inspirująco- jak zawsze!

Moim głównym celem tym razem był TRĄDZIK.

Ważne kwestie to niedobory wody i lipidów, a tych drugich ‚trądzikowcy’ boją się stosować zewnętrznie i nie umieją zaufać, że jest to bardzo istotny element pielęgnacji. Bo lipidy nie zawsze ‚zatykają’ skórę- są też takie, które w przyjazny sposób dla cer trądzikowych uzupełniają płaszcz lipidowy. Ważna jest oczywiście woda- jeżeli jej brakuje, to wydzielanie sebum zwiększa się, żeby ulżyć skórze, a to powoduje jego nadmiar, skóra się ‚zapcha’ i błędne koło się zamyka. Nie należy używać kosmetyków matujących skórę, bo to nie pomaga! Względy estetyczne może na chwilę są, ale pogorszenie stanu skóry gwarantowane.

Kolejna prawda do poprawienia ‚na już’ i ściśle wiążąca się z dietą: łańcuchy białkowe niedotrawione w kwasach żołądka powodują problemy skórne- należy ograniczyć białko!

Jeżeli już jestem przy diecie, to bardzo ważna jest suplementacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwas linolenowy, np.olej lniany, olej z wiesiołka, olej z nasion ogórecznika.

Dieta odpowiada też za jakość wydzielanego łoju- podwyższajace lepkość, czyli pogarszające jakość łoju są tłuszcze nasycone.

Mnóstwo parametrów organizmu do sprawdzenia w badaniach laboratoryjnych naprowadzających na źródło trądziku…

Do tego wszystkiego jelita, wątroba, uzupełnienie witaminy D, magnezu, cynku, chromu, witaminy B, ciemnoczerwone owoce……

Jeszcze tyle ciekawych informacji!

Możecie mieć pewność, że jeżeli przyjdziecie do mnie z problemem trądziku- będę wiedzieć, jak pomóc!

ul. Szarotek 56, Katowice
tel. 728 811 553
kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9:00 - 20:00