Close
Katowice ul. Szarotek 56
728 811 553 kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9.00 - 20.00
Akcja-depilacja!

Wiem, że te strugi deszczu za oknem w ostatnich dniach nie przybliżają nas do lata, ale na pewno myślami przywołują słoneczny urlop!

A myśląc o urlopie, na myśl przychodzi mi piękna opalenizna.
Ale żeby taką uzyskać, trzeba wykonywać regularny peeling- to na pewno!
Gwarancją gładkiej skóry jest również depilacja!
Pomyślcie o tym już dzisiaj!

 

A więc: Akcja-depilacja!!

 

Depilacja bez komplikacji i na dłużej, to- po pierwsze- dobrze przygotowana skóra.

Dobrze, kiedy Klientka, na dzień lub dwa przed zabiegiem, wykona peeling opracowywanego obszaru.

Ja bezpośrednio przed zabiegiem stosuję odpowiedni preparat odtłuszczający i działający antyseptycznie, dzięki czemu zmniejszam prawdopodobieństwo wywołania stanu zapalanego w mieszku włosowym.

Metod depilacji woskiem jest wiele- dla mnie ważne jest, jaki włos depiluję, jak wrażliwa jest skóra w tym miejscu, i co za tym idzie- jaka powinna być temperatura wosku. A metod jest kilka do wyboru- bezpaskowa woskiem twardym, paskowa, filmwax. Są miejsca, które nie mogą być narażone na przebarwienia, a te są częstym skutkiem zbyt inwazyjnie przeprowadzonej depilacji. I tu też istotna jest  decyzja jaki wosk- aby nie przylegał do skóry, a tylko do samego włosa.  Ostatnio udało mi się kupić olejek przed depilacją, który tworzy film ochronny na skórze, dzięi czemu naskórek zostaje bez podrażnień po zabiegu. Zastanawiając się dalej nad metodą i rodzajem wosku, muszę wziąć pod uwagę powierzchnię depilacji, jakość włosa.

Po depilacji bardzo ważne zastosowanie preparatu łagodzącego w postaci kremu przywracającego pH skóry. Lubię również stosować olej migdałowy- dzięki niemu usuwam resztki wosku, ale też natłuszczam skórę po depilacji. W pielęgnacji bezpośrednio po, dobrze jest zastosować preparaty: przeciwzapalny, opóźniający odrost włoska, zapobiegający jego wrastaniu. Dzięki otwartemu’ kanałowi’ po usunięciu włosa, zwiększają się możliwości penetracyjne składników z  kosmetyku, i tym samym zwiększa się ich skuteczność.

Aby  nie wywołać podrażnień po zabiegu przez kilka dni NIE NALEŻY korzystać z basenu, sauny, solarium, a także nie wysuszać depilowanego obszaru preparatami z dodatkiem alkoholu.

W pielęgnacji domowej należy pamiętać o wykonaniu peelingu kilka dni po depilacji i powtarzanie go co kilka dni- dzięki temu włoski nie będą wrastać, a stosowane do pielęgnacji preparaty będą skuteczniej się wchłaniać.

 

Mam nadzieję, że odczarowałam kilka obaw, co do depilacji woskiem.

 

Serdecznie zapraszam do DERMOTEKI!

 

Cennik depilacji:

Wąsik 10 zł

Nozdrza 10 zł

Pachy 30 zł

Przedramiona 40 zł

Całe ręce 60 zł

Łydki/ uda 50 zł

Całe nogi 85 zł

Linia bikini od 30 zł

Plecy/ tors od 60 zł

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

ul. Szarotek 56, Katowice
tel. 728 811 553
kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9:00 - 20:00