Close
Katowice ul. Szarotek 56
728 811 553 kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9.00 - 20.00
KARBOKSYTERAPIA NA CIAŁO

Ta metoda to nic innego jak podawanie pod skórę medycznego dwutlenku węgla.

Opiszę Wam jak korzystnie działa na modelowanie sylwetki. Ale ma zastosowanie również w innych aspektach kosmetycznych- odmładzanie skory, niwelowanie cieni pod oczami, redukcja rozstępów i blizn. 

A teraz do rzeczy- rozpoczęłam przybliżanie wiosennej oferty na modelowanie sylwetki i tak też chcę o karboksyterapii w tym poście napisać.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje dwutlenku węgla. Wprowadzony do tkanki częściowo zamienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza zawartość komórki tłuszczowej. Proces ten dodatkowo prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego skutkującego zmniejszeniem obrzęków oraz usuwaniem toksyn. Dochodzi tutaj do rozluźnienia zwłóknień oraz do zwiększenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Wygładzeniu ulega   powierzchnia skóry – znika efekt nieestetycznej pomarańczowej skórki.  

Obszarami zabiegowymi do redukcji tkanki tłuszczowej, rozstępów i ujędrnienia są:  

  • brzuch,  
  • boczki,  
  • tylna część ramion,  
  • bryczesy,  
  • wewnętrzna strona ud,  
  • poduszki pod kolanami,  
  • pośladki.  

A jeżeli chodzi o komfort zabiegu, to jest odczuwalne wkłucie igły i lekkie pieczenie z rozpieraniem przy podawaniu gazu. Mija ono bardzo szybko- w momencie kiedy dawka gazu zostanie zdeponowana w miejscu wkłucia.

Kiedy planuję z Klientką cały program, lubię ‚karbo’ wykorzystywać jako wykończenie całego programu modelująco-wyszczuplającego, jako tzw.kropkę nad ‚i’. Świetnie sprawdza się u osób szczupłych, które walczą z opornymi na wymodelowanie miejscami, albo mają problem z cellulitem.

Zabiegi wykonuje się często- co 3 dni, bo tylko wtedy skuteczność działania na adipocyty jest największa. Nie wyklucza on jednak z dziennej aktywności. Dwa dni przed dobrze jest efektywnie nawodnić organizm, bo praca na nawodnionych tkankach daje lepsze reultaty. W dniu zabiegu należy uważać na miejsca wkłuć i nie przyciskać miejsc depozytów- co oznacza, ze należy nosić ubranie w miarę luźne, aby dwutlenek mógł się ‚wchłonąć’. Jak przy każdej metodzie gdzie następuje metabolizm adipocytów, należy pić dużo wody rownież po zabiegu, nie wolno natomiast przez dwa dni spożywać alkoholu i unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych. Wskazane jest natomiast przyjmowanie preparatów wspomagających pracę wątroby, bo to przez nią następuje metabolizm adipocytów. Do tych preparatów należą m.in. ostropest plamisty, karczoch. Przez dwa dni także należy powstrzymać się od uprawiania intensywnego sportu, jak np. bieganie.

Przeciwskazania i koszt zabiegu są opisane pod linkiem http://dermoteka.com/services/karboksyterapia/

ZAPRASZAM!

ul. Szarotek 56, Katowice
tel. 728 811 553
kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9:00 - 20:00