Close
Katowice ul. Szarotek 56
728 811 553 kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9.00 - 20.00
FALE RADIOWE

Jednym z podstawowych komponentów skóry jest białko zwane kolagenem. Dzięki niemu jest ona gładka, sprężysta i nawilżona.

Niestety po 30 roku życia ilość kolagenu w skórze spada, a włókna kolagenowe ulegają rozciągnięciu, ich struktura staje się nieuporządkowana, zaczynają pojawiać się zmarszczki, utrata jędrności skóry, zaburzony owal. Ten spadek odnosi się do skóry całego ciała, dlatego z wiekiem jest ona bardziej pomarszczona, poddaje się mocniej grawitacji, a nawet może pojawić się cellulit lub, jeżeli ktoś borykał się z nim wcześniej, jest bardziej widoczny.

W kosmetologii możemy przeciwdziałać tym niedoborom, przedłużając młodość i dobrą kondycję skórze. Jednym ze sposobów jest działanie na skórę falami radiowymi. Dzięki tej technologii uzyskujemy dwa efekty terapeutyczne. Po pierwsze – zostają one podgrzane, co wywołuje ich kurczenie. Po drugie- technologia RF stymuluje fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek, poprawę owalu twarzy, likwidację obwisłych policzków, czy chociażby redukcję drugiego podbródka.

Proces ten koniecznie należy wesprzeć witaminą C w suplementacji i pielęgnacji domowej, ponieważ przyspiesza powstawanie kolagenu.

Ponadto warto sięgnąć po suplemety z MSM, czyli metylosulfonylometanem, który bierze udział w syntezie kolagenu i to dotyczy nie tylko skóry, ale każdej części naszego ciała, gdzie to białko jest ważne, np. chrząstki stawowe.

Ale wrócę do fal radiowych i ich wykorzystania w kosmetologii. W DERMOTECE pracuję na urządzeniu MEDIKA, w którym fale radiowe zostały wzbogacone o wiązkę lasera półprzewodnikowego o długości fali 650nm, co wzmacnia efekt terapeutyczny i liftingujący. 

Na czym polega ta technologia? Pod wpływem działania fal radiowych, w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości, wytwarzane zostaje ciepło: zmienne pole elektromagnetyczne powoduje ruch jonów w tkance; poruszające cząsteczki ocierają się o siebie i wywołują emisję ciepła endogennego. Wytwarzane ciepło, jak już napisałam wcześniej- skraca ‚stare’ włókna kolagenowe i stymuluje fibroblasty do tworzenia’ nowych’ włókien. Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii zazwyczaj podnoszą temperaturę do około 40-65o C. Dlatego podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło. I dlatego ważna jest dynamiczna praca głowicą, alby nie doprowadzić do zbyt długiego przytrzymania jej w jednym miejscu, bo to może wywołać poparzenie. Tworzenie się ciepła jest większe w tkankach zawierających dużą ilość elektrolitów, więc warto w trakcie kuracji zadbać o prawidłowe nawodnienie.

Wskazania: Objawy starzenia i fotostarzenia, zmarszczki, utrata jędrności skóry, drugi podbródek poprawa owalu twarzy, cellulit.

Efekty: Uniesienie powieki, zniwelowanie zmarszczek i cieni pod oczami, poprawa owalu twarzy zniwelowanie drugiego podbródka, wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu, poprawa syntezy kolagenu i elastyny, poprawa nawilżenia, likwidacja cellulitu, wymodelowanie okolic brzucha, ud i talii, ujędrnienie pośladków.

Częstotliwość zabiegów: Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry klienta i jego oczekiwań. Zwykle wykonuję się od 6 do 10 zabiegów odpowiednio w odstępach: twarz-1 zabieg co 7-14 dni, ciało – 1 zabieg co 7 dni. Niejednokrotnie już po pierwszym zabiegu można zauważyć pozytywny efekt działania RF. Dla długotrwałej poprawy konieczne jest jednak przeprowadzenie serii zabiegów. Pełny rezultat widoczny jest po około 6 miesiącach od przeprowadzenia serii.

Przeciwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • nowotwory  do 5 lat od wyleczenia
 • rozrusznik serca, zaburzenia krążenia
 • zaburzenia rytmu serca
 • metalowe implanty w okolicy zabiegowej 
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze 
 • aktywna opryszczka, stany zapalne skóry 
 • przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegowej 
 • zaburzenia czucia 
 • wypełniacze, botoks, złote nici 
 • choroby stawów i kości 
 • zapalenie żył głębokich, żylaki

Obszar zabiegowyPojedynczy zabiegSeria 5 zabiegówSeria 10 zabiegów
Oczy150 zł600 zł1000 zł
Podbródek100 zł400 zł670 zł
Twarz250 zł1000 zł1700 zł
Szyja150 zł600 zł1000 zł
Dekolt200 zł800 zł1350 zł
Twarz/szyja/delot400 zł1600 zł2680 zł
Brzuch150 zł600 zł1000 zł
Brzuch i boczki200 zł800 zł1350 zł

ZAPRASZAM!

ul. Szarotek 56, Katowice
tel. 728 811 553
kontakt@dermoteka.com.pl
Otwarte: Pn - Pt 9:00 - 20:00